wtorek, 8 grudnia 2015

Łódzkie murale – wynajem podnośników koszowych

Coraz częściej w naszym mieście Łodzi można zauważyć wielkie zmiany – zaczynają się one od małych rzeczy, ale warto chcieć zobaczyć to, jaką transformację miasto przechodzi. Wiele z nich zawdzięczamy zapraszanym z całego świata artystom wykonującym murale na ścianach łódzkich kamienic. Jest to niezwykle interesująca forma sztuki – taki malarz przyjeżdża w dane miejsce, by na zawsze pozostawić na nim wykonane przez siebie czy swoją grupę artystyczną dzieło – nie jest to nigdy reprodukcja, praca odbywa się na żywo. Dlatego każda praca jest inna – ma w sobie coś wyjątkowego. To coś jak obraz malowany na zamówienie, tylko że dla wszystkich mieszkańców miasta.

Kto zajmuje się wykonywaniem murali?

Wiele osób może się zastanawiać, w jaki sposób wykonywane są takie murale. Trzeba przecież pracować na różnych wysokościach i niekoniecznie drabina czy dźwig są dobrym rozwiązaniem. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wykorzystanie podnośnika koszowego – bardzo wielu artystów przyjeżdżających do pracy właśnie w ten sposób wykonuje swoje wiekopomne dzieła. Dla miasta to duży plus, ponieważ takie firmy wykonujące usługi jak Rent-Expert http://rent-expert.pl mogą dla większej publiki i większych inwestorów wykonywać swoje prace – wynajem podnośnika koszowego w Łodzi.

Malowanie łódzkich murali to już niejako tradycja. Miasto miało zaszczyt gościć artystów ze wszystkich półkul świata: z Chin, z Argentyny, z Afryki, z Francji – dosłownie z każdego miesjca. A to wciąż nie koniec, ponieważ w planach jest jeszcze wiele kamienic, które mają być przemalowane. Jest to swojego rodzaju renowacja.

Dlaczego powstają łódzkie murale?

Istnieje wiele powodów, dla których miasto inwestuje w powstawanie murali. Jednak skupmy się na tych najważniejszych:

  • poprawa wizerunku miasta
  • nadanie światowego sznytu
  • wprowadzenie elementów kultury do codziennej przestrzeni miejskiej
  • wynajmowanie rodzimych, łódzkich firm http://www.podnosnik24.net/

To zdecydowanie dobrze, że w Łodzi powstaje tak wiele ciekawych miejsc – w końcu to szare, zniszczone miasto odżywa, nareszcie coś się w nim dzieje. Oczywiście, inwestycje mają wielu przeciwników, którzy niekoniecznie są zadowoleni z wykonywania murali. Jednak trzeba przyznać, że dzięki artystom i fachowym usługom podnośnikami koszowymi miasto przechodzi ogromne zmiany na plus.

3 komentarze:

  1. Świetne murale, oby tak dalej :) więcej fotek na: http://rent-expert.pl/galeria/

    OdpowiedzUsuń
  2. W Łodzi faktycznie jest coraz więcej ciekawych grafik, murali, naprawdę jest to swojego rodzaju sztuka XXI w. Coś niesamowitego.

    OdpowiedzUsuń