wtorek, 15 września 2015

Trudne przypadki wojska polskiego, czyli o rekonwersji słów kilka

W wojsku jest jak w życiu codziennym – zdarzają się różne sytuacje, radosne, ale również niezbyt przyjemne, a nawet niebezpieczne. Jeśli coś takiego się właśnie zdarzy żołnierzowi podczas odbywania służby, pracy i spowoduje to jego uszczerbek na zdrowiu, to powinien wtedy świadomie podjąć decyzję o rezygnacji z wykonywania zawodu. Wiemy, jak bardzo niektórzy wojskowi są przywiązani do funkcji i czynności, które wykonują i za nic nie chcą się z nimi rozstać. Czasem jednak zdarza się i tak, że trzeba udać się na emeryturę. Emerytura należy się wojskowemu już po piętnastu latach służby.

Przypadki rekonwersji


Mężczyzna może mieć wtedy mniej więcej czterdzieści lat i niekoniecznie chce wybierać się na niekończący się urlop. Wojskowi po kilkunastu latach pracy głównie mają doświadczenie w wykonywaniu zadań zgodnych z ich zawodem. Jeśli chodzi o typowe umiejętności zawodowe, to można nabyć je podczas kursów, na przykład w firmie szkoleniowej Centrum Szkoleń. Ta firma specjalizuje się w prowadzeniu zajęć z zakresu obsługi:

 • wózków widłowych, 
 • podnośników koszowych, 
 • żurawi, 
 • HDS, 
 • suwnic, 
 • wciągników, 
 • dźwigów i wind 

oraz innych urządzeń transportu bliskiego.

Kursy na wózki widłowe w ramach rekonwersjiWszyscy byli zawodowi żołnierze mogą zgłosić się do Centrum Szkoleń w Łodzi, ul.Praska 5/7 w celu odbycia kursu na określone urządzenie transportu bliskiego i dzięki temu zyskać nowy zawód – zawód operatora. To bardzo dobra alternatywa dla kogoś, kto szuka nowej pracy. Rekonwersja umożliwia zrobienie szkoleń za darmo, na koszt państwa i dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla wielu osób.

2 komentarze:

 1. Życie nie zawsze jest bajkowe... dobrze, że w takim wypadku można skorzystać z rekonwersji w Centrum Szkoleń.

  OdpowiedzUsuń
 2. Robiłem tam kurs, poszło szybko, sprawnie i przyjemnie.

  OdpowiedzUsuń